Zamkowe podróże w czasie

Zamkowe podróże w czasie

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów zaprasza serdecznie na cykl spotkań edukacyjno-historycznych mający na celu popularyzację historii. Imprezy odbywać się będą na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w wybrane niedziele w okresie wakacyjnym od godziny 11:00 do 17:00.

14 lipca 2024 r. – Polska Ludowa. Zaprezentujemy czasy Polski Ludowej wraz z szarą trudną rzeczywistością okresu komunizmu w Polsce.

28 lipca 2024 r. – Chorągiew Rycerska Ziemi Ciechanowskiej – pokazy walk rycerskich, opowieści o uzbrojeniu i wyposażeniu  rycerskim,

11 sierpnia 2024 r.   – Powstanie Warszawskie – w programie m.in. Lud na Barykady – Prezentacja barykady powstańczej wraz z oddziałem bojowym, „Z tyłu za linią dekowniki” o zapleczu powstania – Jak wyglądało życie na tyłach barykad oraz na warszawskich podwórkach. Stanowisko powstańczej rusznikarni z prezentacja uzbrojenia.

25 sierpnia 2024 r. Spotkania sarmackie – pokazanie uczestnikom  do złotej ery sarmatyzmu szlacheckiego. Odbiorcy zapoznają się z uzbrojeniem, wyposażeniem, ubiorem, oraz  poznają codzienne realia życia w okresie XVII wiecznej polski.